رتبه بندی این آیتم
رتبه 3 در 4 رای
ایمیل بخش بزرگی از کسب و کار روز مره میباشد. ایمیل شامل دو بخش ارسال و دریافت میباشد. همه ما ایمیل های الکترونیکی از مردمی که هیچ شناختی درباره آنها نداریم دریافت می کنیم و آنها از ما درخواست اطلاعات در مورد انجام کسب و کار ما را می کنند. متاسفانه همه پاسخ های ما به ایمیل همیشه به دست طرف دوم نمی رسد و ایمیل ارسالی بعضی وقت ها به طرف مقابل نمی رسد.
یکی از خسته کننده ترین موارد در مورد ایمیل این است که شما ایمیلی از کسی دریافت می کنید که او برنامه ایمیل خود را با آدرس برگشتی مناسب بدرستی پیکربندی نکرده باشد. در این حالت در پاسخ ایمیل undeliverable بر خواهد گشت. در این حالت شما خواهید دانست که حداقل طرف مقابل پاسخ شما را دریافت نکرده است و شما ممکن است از طریق تلفن و یا راه دیگری با او تماس حاصل نمایید.
اما چه اتفاقی خواهد افتاد اگر شما ایمیلی ارسال کنید و آن ایمیل به پوشه اسپم و یا پوشه زباله طرف مقابل برود به جای اینکه به ایمیل فرستاده شده به پوشه Inbox برود؟ و شما این گمان را خواهید کرد که ایمیل ارسال شده به طرف مقابل تحویل داده شده و خوانده شده است. مگر اینکه طرف مقابل پوشه اسپم خود را چک کند و بفهمد که شما به درخواست او پاسخ داده اید.
پس چرا احتمال دارد ایمیل ارسال شده به پوشه Inbox نرود؟ دلایل متعددی وجود دارد که ایمیل به پوشه اسپم و یا پوشه های ناخواسته غیر از inbox برود. و این دلایل عبارتند از:
1 – فیلتر پوشه ایمیل های ناخواسته ممکن است با چند واژه کلیدی شناسایی شده باشد که اسپم بارها و بارها از این واژه در پیام های خود استفاده می کند.
2 – گیرنده ممکن است آدرس فرستنده را به عنوان کسی که اسپم می فرستد علامت گذاری کرده باشد.
3 – ISP گیرنده ممکن است ایمیل را به عنوان اسپم بر اساسIP آدرس فرستنده فیلتر کرده باشد.
4 – ممکن است شما با پیام خود یک attachment ارسال کرده باشید.
5 – ممکن است شما کدهای HTML در ایمیل خود ضمیمه کرده باشید.
6 – ایمیل شما حاوی تصاویر باشد.
7 –  ممکن است ایمیل به گروه بزرگی از مردم ارسال شده است ( چه در TO و یا با استفاده از CC )
8 – ممکن است گیرنده مقرراتی را در برنامه ایمیل خود اجرا کرده است که بیش از حد عمومی است و در نتیجه ایمیل شما را به عنوان یک اسپم در نظر می گیرد.
فرستندگان اسپم هر روزه دقیق تر و تهاجمی تر از روز قبل خود میباشند و همینطور فیلتر اسپم ها همچنین هر روزه دقیق تر و قوی می شود و ما باید به جزئیات کوچکی در ایمیل خود که ممکن است ایمیل ما را محدود و deliverability می کند دقت کنیم.


4 نظرات

 • لینک نظر قاسمى دوشنبه ، 18 ارديبهشت 1396 ، 04:56 posted by قاسمى

  با سلام متاسفانه، ايميلهايى كه مى آد ، نشون داده نمى شود يعنى من شانسى ايميل و كه باز مى كنم، مى بينم چندين ايميل اومده، ولى روى inbox عدد نمى آيد، انگار هيچ پيامى ندارم، بايد چكار كنم؟ ممنون مى شم كمكم كنيد

 • لینک نظر صبا چهارشنبه ، 2 تیر 1395 ، 13:17 posted by صبا

  ببخشید اصپم رو تو کامپیوتر کجا می تونم پیدا کنم؟

 • لینک نظر حبیبی چهارشنبه ، 7 بهمن 1394 ، 10:02 posted by حبیبی

  با سلام پطور می توانیم ایمیل خود را از حالت اسپم خارج کنیم

 • لینک نظر فاطمه پنجشنبه ، 24 مهر 1393 ، 05:22 posted by فاطمه

  سلام خسته نباشید ببخشیدمن هرچی جیمیل به دوستام می فرستم فرستاده میشه اما اونا دریافت نمی کنن مشکل چیه ممنون

ارسال نظر

لطفا فیلدهای اجباری را درج نمایید

info [ at ] joomir.com
تهران، سعادت آباد، سرو غربی، کوچه آریا، پلاک 4، واحد 7
22083926 - 22085386 - 22082258
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد