رتبه بندی این آیتم
رتبه 5 در 1 رای
آیا شما باید یا نباید از زیر دامنه یا( subdomain ) برای وب سایت خود استفاده کنید . با توجه به این سؤال جواب من خیر میباشد. بعضی ها بر این باورند که این یک راه بسیار خوب SEO برای بالا بردن رتبه وب سایت بر روی کلمات کلیدی خود میباشد. در این مقاله مروری سریع بر جوانب منفی و مثبت آن می کنیم .
Subdomain و Folder
زیر دامنه یا ( subdomain ) ارزان و کم هزینه میباشد و امکان هدف قرار دادن کلمات کلیدی دقیق که شما به دنبال آن هستید را می دهد. اگر شما خواستید کلمه کلیدی Web Hosting را هدف وب سایت خود قرار دهید شما می توانید یک زیر دامنه به وب سایت خود اضافه کنید و آدرس وب سایت شما می شود web-hosting.yourdomain.com موتورهای جستجو کلمه کلیدی web hosting را خواهند دید و معادله رتبه بندی SEO تقریبا این گونه عمل می کند که موتورهای جستجو بخش اول هر آدرس را می بینند بنابراین شما را صاحب دامنه ای مانند web hosting خواهد دانست ( بوت ها بخش اول هر آدرس ulr را می بینند و آن را به عنوان مهمترین بخش به حساب می آورند ) . جنبه منفی و عیب بزرگ این کار این است که بسیاری از کارشناسان جستجو ( SEO ) از این کار برای موتورهای جستجوی اسپم ( spam ) استفاده می کنند . و آنها بر این باورند که موتورهای جستجو اکثر سعی خود را می کنند تا مقدار اسپم ها را در نتایج جستجو خود کاهش دهند . بنابراین استفاده از زیر دامنه web-hosting.yourdomain.com ممکن است به احتمال زیاد برای موتورهای جستجو سپم به حساب آید و این در رتبه بندی وب سایت شما تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت.
داشتن نام دامنه هنوز بسیار مهم میباشد و بهتر خریدن دامنه ای مثل web-hosing.con است به جای استفاده از زیر دامنه . زیر دامنه هیج سود و منفعتی نخواهد داشت فقط از دامنه اصلی می تواند منفعتی دریافت کند . از جنبه های منفی دیگر استفاده از زیر دامنه این است که subdomain در همان IP دامنه اصلی قرار خواهد گرفت و اگر IP یک سایت در لیست سیاه قرار گرفت زیر دامنه هم در لیست سیاه قرار خواهد گرفت چون هر دو در یک IP آدرس میباشند .
Folder با Subdomain
فولدرها راهی برای بالا بردن حجم و قدرت وب سایت شما مانند ( PR ها ، لینک های ورودی ، و غیره ) میباشند . کراس لینک کردن همانطور که با زیر دامنه می شوند با فولدر ها نمی توانند انجام شوند.
دامنه جدید با Subdomain
استارت و شروع هر دو دامنه جدید و subdomain (زیر دامنه )یکسان میباشد .دامنه جدید معمولا دارای یک آدرس IP مختلف میباشد و اولیت اول را در برخی موتورهای جستجو ( حداقل برای دو هفته اول ) را خواهد داشت. و بسیار بهتر از زیر دامنه میباشد بس بهتر از دامنه جدید به جای زیر دامنه استفاده کرد .
به طور خلاصه از زیر دامنه دوری کنید و از فولدارها هنگامی که می خواهید وب سایت خود توسعه دهید و می خواهید رتبه بندی وب سایت خود را با کلمات کلید هدف قرار دهید استفاده کنید.


طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد