رتبه بندی این آیتم
رتبه 4 در 3 رای
جهت راه اندازی سایتی به صورت رایگان وردپرس یکی از بهترین گزینه ها جهت راه اندازی وب سایت می باشد. همچنین می توانید هاست خریداری ننمایید و از هاست وردپرس استفاده نمایید.

WordPress.com یا WordPress.org

در میان سیستم های مختلف وبلاگ نویسی ، وردپرس قطعا یکی از محبوب ترین برنامه های وبلاگ نویس به شمار می آید . دو نوع از سیستم های ورد پرس وجود دارد : یکی WordPress.com و دیگری WordPress.org . در سابق وب سایت شما توسط ورد پرس هاست و میزبانی می شد و به شما یک زیر دامنه برای وب سایت احتصاص داده می شد(مثلا آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید  ) . مزیت هاست یا میزبانی وب سایت خود تحت WordPress.com این بود که هزینه ای برای شما در بر نمی داشت . با این حال ، شما دسترسی کامل به بعضی از ویژگی های خاص را نمی توانستید داشته باشید.  (به عنوان مثال WordPress.com از پلاگین ها ، که یکی از مهمترین ویژگی های ورد پرس میباشد پشتیبانی نمی کند). علاوه بر این WordPress.com تبلیغات حمایت شده میباشد این بدین معناست که تبلیغات ممکن است به طور تصادفی در وبلاگ شما نمایش داده شود .
برای WordPress.org شما نیاز به پیدا کردن شرکت وب هاستینگ میزبانی و نصب برنامه را باید خودتان انجام دهید . از این رو شما همچنین نیاز به ثبت نام دامنه برای خود میباشید . با این حال ، از انجا که این برنامه قابل تنظیم میباشد ( شما می توانید تغیر یا ویرایش CSS ، تم ها و کدهای HTML را انجام دهید ) . در نتیجه شما به سادگی می توانید کنترل کامل برای اصلاح وبلاگ خود با توجه به نیازهایتان را داشته باشید .
هر دوی WordPress.com و WordPress.org دارای جوانب منفی و مثبت میباشند . اما از آنجا که ordPress.com نمی تواند دسترسی کامل به ویژگی های وردپرس را ارائه دهد بهتر میباشد که WordPress.org استفاده نمایید . به طور متوسط هزینه وب هاستینگ و ثبت نام دامنه چیزی حدود 100$ سالیانه میباشد . اما شما می توانید تبلیغات اینترنتی در وب سایت خود جا سازی کنید که خود این می تواند کمک هزینه وب هاست برای شما باشد ( به عنوان مثال گوگل AdWords ) .

نیازهای هاستینگ WordPress

به منظور استفاده از WordPress.org ، شما نیاز به پیدا کردن پکیج وب هاستینگی دارید که با وردپرس سازگار باشد . برای استفاده از وردپرس ، طرح هاستینگ شما نیاز به پشتیبانی از PHP و MySQL را دارد . بنابراین زمانی که شما برای پکیج هاستینگ خود در نت جستجو می کنید شما باید در فروم شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینگ جستجو و بررسی کنید که پکج هاستینگ آنها مطابق با نیازهای WordPress باشد.


مقالات طراحی سایت | اخبار طراحی سایت | مقالات دیجیتال مارکتینگ | آموزشگاه دارگوب | سایت درج آگهی
طراحی سایت دارکوب | هاست دارکوب | دارکوب نام و علامت تجاری ثبت شده این مجموعه می باشد